2017 KPSS ÖABT Sınav Sonuçları Açıklandı Mı?

16 Temmuz 2017 günü birlerce adayın katılımıyla gerçekleşen ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi) sınavının ardından tüm gözler MEB’den gelecek açıklamaya çevrildi. Peki ÖABT ne zaman açıklanacak?

ÖABT ne zaman açıklanacak

 

Geçtiğimiz günlerde binlerce adayın katılımı ile gerçekleşen ÖABT sınavından sonra adaylar sabırsızlıkla sonuçların açıklanmasını bekledi. ÖSYM tarafından gerçekleşen sınavın amacı, adayların MEB bünyesindeki okullarda öğrenmen olarak görev alması. Büyük bir heyecan ve bekleyiş içine giren adayların heyecanını bir nebze düşürecek bir açıklama ÖSYM tarafından verildi. ÖSYM, resmi web sitesi üzerinden sınavın açıklanacağı tarihi ve saati kesin olarak belirtti.

KPSS ÖABT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIYOR?

ÖSYM’nin web sitesinde duyurulan bilgiye göre, ÖABT sınav sonuçları 04 Ağustos 2017, saat 23:59’a kadar açıklanacak. Adaylar, sınav sonuçlarına sonuçların açıklanması ile birlikte ÖSYM’nin resmi web sayfası üzerinden erişebilecek.

KPSS ÖABT SONUÇLARINI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

KPSS – ÖABT sınav sonuçları ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr resmi web sayfası üzerinden açıklanacak.

Adaylar sonuç sayfası üzerinde gerekli yerlere T.C. kimlik numaralarını ve şifrelerini yazarak sınav sonuçlarına erişebilirler.

Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Ayrıca ÖSYM, sınava giren adayların sınav sonuç belgelerini doğrulayabilmeleri için “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” sistemini hizmete koydu. Bu özellik ile sistem, adayların Sınav Sonuç Belgelerinin en alt bölümüne, rastgele olarak üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” koymaktadır.

Bu sisteme https://sonuc.osym.gov.tr adresinde bulunan Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşabilir ve sonuç belgenizi doğrulayabilirsiniz.

SINAVIN GEÇERLİ SAYILMASI İÇİN GEREKEN KOŞULLAR?

  • Sınav daha önceden belirlenen salonda girilmelidir.
  • Sınav öncesinde sınav giriş belgesi salon görevlisine teslim edilmelidir.
  • Kopya çekme ya da kopya çekilmesine yardım etme gibi davranışlarda bulunulmamalı.
  • Cevaplar sınav için belirlenen süre içinde cevap kağıdına işaretlenmelidir.
  • Cevap kağıdına TC kimlik ve soru kitapçık numarası ve gerekli diğer tüm bilgiler girilmelidir.
  • Sınav bitiminde soru kitapçığı ve cevap kağıdı salon görevlisine teslim edilmelidir.
  • Sınav süresince sınav kurallarına uyulmalıdır.

SINAVIN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR?

Sınav için gerekli belgelerinin eksik ya da geçersiz olmasına rağmen; salon görevlisinin hatası sonucu sınava alınan veya sınav kurallarına uymamasına rağmen sınav düzeninin bozulmaması için sınav salonundan çıkarılmayan adayların sınava girdiği salonun kamera kayıtları veya sınav tutanakları incelenerek bir karar verilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir