Aile Bakanlığı 1500 Personel Alımı Yapacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya verdiği demeçte kuruma, 1500 yeni personel alımı yapacaklarını açıkladı.

personel alımı, aile bakanlığı memur alımı

 

AİLE BAKANLIĞINA 1500 YENİ İSTİHDAM

Geçtiğimiz günlerde TRT Haber’de bir programın konuğu olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, yaptığı açıklamada Aile Bakanlığına 1500 yeni personel alımı yapacaklarını belirtti. Bakan Kaya, sözlerine ise şöyle devam etti;

“Boşanma Süreci Danışmanlığımız var. Burası 3 aşamada çiftlere hizmet veren bir sistem. Başvuran çiftlerde yüzde 38’nin boşanmaktan vaz geçtiğini görüyoruz. Aşabilecekleri bir durum varsa biz destek oluyoruz. Aileleri güçlendirmek için pek çok proje yapıyoruz. Aile Sosyal Destek Projesini hayata geçirdik. Personellerimiz vatandaşların evlerine giderek ihtiyaçlarını tespit ettikleri ve hangi ihtiyaçları varsa onları o kurumlara yönlendiriyoruz. 1500 ASDEP Personelimiz 81 ilde hizmet veriyor. Bu senede de ASDEP mülakat sürecindeyiz 30 kadar ilde mülakatlarımız tamamlandı. Şuan onların mülakat aşaması var. Önümüzdeki hafta bir kısım illerin mülakatlarını açıklayacağız. Buradan da bu müjdeyi vermiş olayım. 1500 yeni personel istihdam edeceğiz.”

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir