Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS Şartsız Personel Alımı Başvuruları Başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS Şartsız Personel Alımı Başvuruları Başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde görevlendirilmek üzere alınacak sözleşmeli personeller için başvuru süreci başladı. İlan detayları haberimizde…

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına başvurular başladı. 10 Temmuz 2017’de başlayan başvurular, 14 Temmuz 2017’ye kadar devam edecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS Şartsız Personel Alımı Başvuruları Başladı

Kimler başvuru yapabilecek, başvurular ne zaman sona erecek? İşte tüm detaylar:

Alınacak Personel:

* Uçak Pilotu (2)

* Helikopter Pilotu (8)

Kimler Başvuru Yapabilir? Başvuru Şartları Nelerdir?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) sözleşmeli personel alım ilanına; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıyan, atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1’de belirtilen şartları taşıyan, ülke genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul eden, sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olan, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olan adayların başvuruları kabul edilecek.

Başvuru Esnasında İstenen Belgeler Neler?

* Kimlik belgesi

* Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf

* Eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti (diploma/mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi durumunda, fotokopisi onaylandıktan sonra iade edilecektir. Diploma ve mezuniyet belgesi haricindeki belgeler kabul edilmeyecektir.)

*  Pilotluk Lisansı belgesi

* www.egm.gov.tr adresinden link olarak sunulan “Sözleşmeli Pilot Nitelikleri” başlıklı form

* Temel pilotaj sertifikaları (PPL, CPL, IR, Öğretmenlik, Bakım), Tip intibak belgeleri, Tek motor çift motor uçuş saatleri ve varsa 1 inci pilotluk belgeleri, her bir tipte uçuş toplamları ve son uçuş tarihlerini gösterir kurum imzalı şahsi uçuş kayıt çizelgeleri ve havacılıkla ilgili kişisel tüm belgeler

Başvurular Nereden Yapılacak?

EGM personel alım ilanında talep edilen şartlara durumu uyan adayların başvuruları,  bulundukları illerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat yapılacak.

Personel Alımı İlan detayları için TIKLAYIN

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir