Ev Hanımları için 5 Basit İş Fikri 

Ev hanımları, milletimizin kuşkusuz en çok iş ya da ek iş arayan gruplarından biridir. Biz de bu durumdan yola çıkarak ev hanımlarına ek iş imkanları sunmak ve onlara çeşitli fikirler sunmak için bir yazı hazırladık.

1- Lezzeti bir yemek tarifi kitabı hazırlamak: 

Her gün aileniz için yaptınız lezzetli yemeklerin tarifinin bulunduğu bir yemek tarifi kitabı yazarak hem lezzetli tariflerinizi birçok kitleye ulaştırabilir hem de ailenize ek gelir kaynağı sağlayabilirsiniz. Yapmanı gerekenler ise çok basit; 

1- Tariflerinizi Word veya farklı programlar ile dijital ortama taşıyın. Ama unutmayın ki tarifleriniz evrensel ölçülere uygun ve hatasız olmalıdır. 

2- Profesyonel bir fotoğraf makinası ile tariflerinizi kaliteli bir şekilde fotoğraflayın. 

3- Son olaraksa kitabınızı kitlelerle buluşturmak için yayıncılar ile anlaşma yapabilir dilerseniz de kitabınızı çeşitli yazılımlar kullanarak kendiniz e-kitap olarak satışa sunabilir ve evden ek gelir elde edebilirsiniz.  

2- Ev Yemeği Satarak Para Kazanmak: 

Yoğun çalışan, yemek yapmaya zamanı olmayan veya yemek yapmayı bilmeyen insanlar ister istemez sağlıksız fastfood yiyecekleri tercih ediyorlar ve buda lezzetli ev yemekleri yapan bir ev hanımı iseniz yaptığınız ev yemeklerini kolayca satabilecek birçok müşteri bulmanızı mümkün hâle getiriyor. Gerekli ruhsat ve izin işlemlerini hallettikten sonra ister evinizde isterseniz de kuracağınız işletmede lezzetli yemekler pişirip satarak ailenize ek gelir kaynağı sağlayabilirsiniz. 

3- Örgü Örerek Para Kazanmak

Giyim sektörü içinde bulunduğu rekabet ortamı nedeniyle üretim konusunda oldukça hızlı bir şekilde gelişiyor. Bu hızlı gelişme aynı zamanda birçok kalitesiz ve sağlıksız ürünlerin de ortaya çıkmasına neden oluyor. Kaliteli ve güzel tasarımlar için ise oldukça yüksek fiyatlar isteniyor. Güzel tasarımlar yapabilen bir ev hanımı iseniz evde örgü örerek para kazanmak aşağıdaki yöntemler ile oldukça mümkün; 

1- Küçük bir yatırım yaparak bir web site aracılığı ile tasarladığınız ürünlerinizi satabilirsiniz. 

2- Hiçbir masrafa gerek olmadan Instagram, Facebook gibi sosyal platformlar da tasarımlarınızı birçok kişiye ulaştırıp birçok sipariş alabilirsiniz. 

Not: Satış yaptığınız ürünlere fatura kesmek zorunda olduğunuz ve ödeme işleri için bir şirkete ihtiyacınız var. Bir şirkete sahip değilseniz şahıs şirketi kurup internetten satış yapmaya başlayabilirsiniz. 

 

4- Evde Nikâh Şekeri Yaparak Para Kazanmak: 

Evde yapılabilecek ek iş denildiğinde akla gelebilecek ilk işlerden biri nikâh şekeri hazırlamaktır. Çeşitli nedenler ile çalışması mümkün olmayan ev hanımlarının en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olan evde nikâh şekeri paketleme işi ,ev hanımlarına günlük işlerini devam ettirirken aynı zaman hiçbir sermayeye ihtiyaç olmadan para kazanma imkânı tanıyor. Siz de ev işlerinizi aksatmadan ailenize katkı sağlamak ve evden para kazanmak isterseniz, internet üzerinde yer alan ilanlara veya çevrenizde yer alan ve evlere iş veren firmalara başvuru yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi almak için evde nikah şekeri paketleme işi konulu içeriğimizi inceleyebilirsiniz.Evde Nikah Şekeri Yaparak Para Kazanma

5- Örgü Oyuncak Satıp Para Kazanmak: 

Her ne kadar günümüz çocuklarının oyuncakları teknolojik ürünler olsa da oyuncak sektörü hızla gelişmekte ve her gün çocuklarınızın ilgisini çeken binlerce oyuncak çeşidi üretilmekte. Üretilen bu oyuncakların birçoğu aslında çocuklarınız için büyük bir tehlike teşkil ediyor. Şöyle ki genellikle plastik maddeler kullanılarak yapılan bu oyuncaklar, küçük çocuklar için zararlı birçok toksin barındırıyor. İşte tam bu sorundan dolayı günümüzde bilinçli aileler örgü oyuncak figürlerine yoğun ilgi göstermeye başlıyor. Birçok ev hanımı da örgü oyuncak satıp para kazanmak ve ek gelir imkanı için çocuklara hitap eden eğlenceli ve en önemlisi tamamen zararsız oyuncaklar örüp internet üzerinden rahatlıkla satabiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir