Kaliforniya solucan gübresi

kaliforniya solucan gübresi

Son zamanların en trend fikirlerinden olan Kaliforniya Solucan Gübresi Üretim Tesisi Kurmak, ülkemizde diğer dünya ülkelerine göre farklılık göstermektedir. İnsanlar öncelikle olta balıkçılığı için solucan yetiştirmeye başlamışlardır. Sonrasında  küçük ölçekli olarak hobi amaçlı solucan yetiştirmeye başlamışlardır. Fark edilen bir diğer konu ise, solucanların toprak yüzeyine bıraktıkları (HUMUS) dışkılarının organik tarım için çok değerli ve verimli olmasıdır.

Sektör, sebze meyve üretiminde verimliliği artırarak ve tamamen doğal gübre elde ederek özellikle çiftçilerin dikkatini çekmiştir.

Kalifornia Solucan Gübresi; azot, fosfor, potasyum, karbon, demir, çinko, magnezyum, kalsiyum gibi maddelerin yanı sıra, yüksek oranda organik madde, humikasit ve fulvikasit içermektedir. Bunlar Türkiye’deki her türlü sebze ve meyve için çok önemli besin ögesidir. Organik Solucan gübresi suni gübreye oranla 100 kat daha etkilidir.

Teknolojinin ilerlemesi, artan tüketim ve buna bağlı olarak ortaya çıkan atık sorunu, toprakların zayıflaması ve kimyasallarla kirlenmesi, artan gıda talebi, hem organik hem de alternatif üretim yöntemleri arayışının ortaya çıkmasına neden olmuştur. İşte tam da bu alanda solucan gübresi üretimi büyük ölçekli olarak düşünülmeye başlandı. Solucan çiftçiliği Türkiye’de, olta balıkçılığı veya hobi amaçlı üretim süreçleri yaşanmadan, doğrudan büyük ölçekli üretim olarak başladı. Bu sebeple sektörün zaman içerisinde Türkiye’de yeni iş potansiyeli olması kaçınılmazdır.

Sizde evinizde ek iş yapmak istiyorsanız, sayfanın alt kısımdaki yorum bölümüne isim / soyisim / e-posta adresiniz ve hangi ek işe ihtiyacınız olduğunu yazarak firmalara sesinizi duyurabilirsiniz. (Yorumlarınıza telefon numarası eklemeyin) Bütün yorumlar kontrol edilerek onaylanmaktadır.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir