Kaliforniya Solucan Gübresi

kaliforniya solucan gübresi
Son zamanların en trend fikirlerinden olan Kaliforniya Solucan Gübresi Üretim Tesisi Kurmak, ülkemizde diğer dünya ülkelerine göre farklılık göstermektedir. İnsanlar öncelikle olta balıkçılığı için solucan yetiştirmeye başlamışlardır. Sonrasında  küçük ölçekli olarak hobi amaçlı solucan yetiştirmeye başlamışlardır. Fark edilen bir diğer konu ise, solucanların toprak yüzeyine bıraktıkları (HUMUS) dışkılarının organik tarım için çok değerli ve verimli olmasıdır.

Sektör, sebze meyve üretiminde verimliliği artırarak ve tamamen doğal gübre elde ederek özellikle çiftçilerin dikkatini çekmiştir.

Kalifornia Solucan Gübresi; azot, fosfor, potasyum, karbon, demir, çinko, magnezyum, kalsiyum gibi maddelerin yanı sıra, yüksek oranda organik madde, humikasit ve fulvikasit içermektedir. Bunlar Türkiye’deki her türlü sebze ve meyve için çok önemli besin ögesidir. Organik Solucan gübresi suni gübreye oranla 100 kat daha etkilidir.

Teknolojinin ilerlemesi, artan tüketim ve buna bağlı olarak ortaya çıkan atık sorunu, toprakların zayıflaması ve kimyasallarla kirlenmesi, artan gıda talebi, hem organik hem de alternatif üretim yöntemleri arayışının ortaya çıkmasına neden olmuştur. İşte tam da bu alanda solucan gübresi üretimi büyük ölçekli olarak düşünülmeye başlandı. Solucan çiftçiliği Türkiye’de, olta balıkçılığı veya hobi amaçlı üretim süreçleri yaşanmadan, doğrudan büyük ölçekli üretim olarak başladı. Bu sebeple sektörün zaman içerisinde Türkiye’de yeni iş potansiyeli olması kaçınılmazdır.

Sizde evinizde ek iş yapmak istiyorsanız, sayfanın alt kısımdaki yorum bölümüne isim / soyisim / e-posta adresiniz ve hangi ek işe ihtiyacınız olduğunu yazarak firmalara sesinizi duyurabilirsiniz. (Yorumlarınıza telefon numarası eklemeyin) Bütün yorumlar kontrol edilerek onaylanmaktadır.

Kaliforniya Solucan Gübresi” için 2 yorum

 • Temmuz 1, 2017 tarihinde, saat 1:42 am
  Permalink

  ORGANİK TARIM SEKTÖRÜNE SİZDE KATILMAK İSTİYORSANIZ SİZ DEĞERLİ GİRİŞİMCİLERİMİZE ÖZEL KAÇIRILMAYACAK FIRSATLAR
  HAKSOL ORGANİK TARIM olarak siz değerli müşterilerimize özel kısa süreliğine kaçırılmayacak fırsatlar sunuyoruz.
  Peki nedir bu fırsatlar;
  1) SAYIM GARANTİSİ (+%5)
  a-) Solucan siparişlerinizi doğru sayım teknikleri ile solucanlara zarar vermeden uygun koşullar altında siparişe hazır hale getiriyoruz
  b-) Solucan sayınızın azda olsa eksik çıkması ihtimalini göz önünde bulundararak verdiğiniz siparişin % 5 daha fazlasını siparişinize ekliyoruz
  2) %10 DAHA FAZLASI BİZDEN SİZE HEDİYE
  a-) Sipşarişinizi bizden vermeniz kaydıyla istediğiniz solucan miktarının tam %10 daha fazlasını veriyoruz.
  b-) Örneğin; 100.000 adet solucan siparişi verdiniz biz siparişinizi sayıp yukarıda bahsettiğimiz sayım garantisi ile %5 daha fazlasını yani 5.000 adet solucanı ekliyoruz. Daha sonra %10 yani 10.000 adet solucanı da sizlere HEDİYE olarak gönderiyoruz. Yani vermiş olduğunuz 100.000 adet solucan elinize tam 115.000 solucan olarak geçiyor.
  3) ÜCRETSİZ NAKLİYE
  a-) Vermiş olduğunuz solucan veya solucan gübresi siparişinizi Türkiye’nin neresinde olursanız olun istediğiniz adrese, özel araçlarımızla teslim ediyoruz.
  4) ÜCRETSİZ KURULUM
  a-) İstek halinde solucanları bakacağınız kasaları hiçbir ücret talep etmeden kendimiz temin edip, adresinizde kurulumunu yapıyoruz.
  5) ÜCRETSİZ EKİPMAN
  a-) Solucan siparişinizle birlikte özel sıcaklık ve nem ölçme cihazı solucan adedinize görede 1-2 aylık fermante edilmiş solucan maması tarafımızdan hiçbir ücret talep edilmeden karşılanacaktır.
  6) SİTEMİZDE REKLAM
  a-) Solucanlarınız bizden almanız koşuluyla sitemizde özel olarak isim, soyisim, telefon numarası ve adres gibi bilgilerinizi hiçbir ücret talep etmeden yayınlanacaktır.
  7) ÜCRETSİZ TEKNİK DESTEK
  a) Isıtma sistemi, sulama sistemi, kendi imalatımız olan ve piyasa altı bir fiyatla sürekli akış sistemi vs. gibi konularda teknik destek ve bilgi verilir
  8) MÜŞTERİ DESTEĞİ
  a-) Solucanlarınızı bizden almanız koşulu ile bu işi yaptığınız bölgeden bizi arayıp solucan ve solucan gübresi almak isteyen müşteriler hiçbir komisyon ücreti talep etmeden size yönlendirilecektir(Bu konuda kafa karışıklığı ve güvensizlik hissi oluşabilir lakin bizle iletişime geçmeniz durumunda herşeyi detaylı bir şekilde anlatılacaktır)
  BU FIRSATI SAKIN KAÇIRMAYIN
  YAPMANIZ GEREKEN TEKŞEY BİZİ ARAYIP SOLUCAN SİPARİŞİ VERMEK
  GERİSİNİ BİZE BIRAKIN
  İLETİŞİM
  haksoltarim@gmail.com
  Enes AYDIN Tunahan TOKGÖZ
  0543 356 7899 0542 524 9407

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir