Makale Yazarak Para Kazanmak

Eminim herkesin ilgili veya hakkında bilgi sahibi olduğu bir konu vardır. Makale yazarak para kazanmak isteyenler; eğer biraz da olsa yazma yeteneğine sahiplerse, bu bilgilerini internet üzerinden kolayca pazarlayabilir ve paraya çevirebilirler. Son zamanların yaygın işlerinden biri olan makale yazarlığı, evden para kazanmak isteyenler için gerçekten harika bir fırsat.

Makale Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak, makale yaz para kazan, evden para kazanmak

 

Ayrıca makale yazarlığı yaparken çalışma şeklinizi veya saatlerinizi kendinizin belirleyebilmesi de sizin için gerçekten büyük bir artı olacaktır. Örnek olarak; herhangi bir sipariş almaya gerek duymadan herhangi bir konuda makale yazmaya başlayabilir, daha sonra bu makaleleri forumlarda veya makale satış sitelerinde satabilirsiniz. Ya da herhangi bir makale siparişi alabilir ve istenilen konularda ve uzunluklarda makaleler üretebilirsiniz.

NEDEN MAKALE YAZARINA İHTİYAÇ DUYULUR?

Son zamanlarda neredeyse herkesin bir web siteye sahip olması; makale ihtiyaçlarının ve haliyle siparişlerinin de artmasına neden oldu. Bu sitelerin sürekli içerik girilmeye ihtiyaç duymasından dolayı web site sahipleri de zamandan kazanmak ve daha iyi içerikler üretmek için sürekli makale siparişleri vermekte. Tabii ki bu makalelerin özgün olması da gerek. Çünkü Google kopya içerik üreten web sitelerine karşı pek iyi bir yaklaşım sergilemiyor.

PEKİ BU İŞLERİ NASIL BULABİLİRİM?

İnternette bulunan birçok webmaster forumunda (r10, wmaraci vs.) kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda günde yüzlerce, belki binlerce makale siparişi yayınlanmakta. Bu kullanıcılar ile iletişime geçerek teklif verebilir ve işin detaylarını öğrenebilir; belirlenen zaman içerisinde ise işi teslim edebilir ve ödemeyi alabilirsiniz. Ayrıca yine belli başlı makale satış sitelerine üye olarak bu sitelere kendi makalelerinizi ekleyebilir ve diğer kullanıcıların satın almasını bekleyebilirsiniz.

makale yazarak para kazanmak, Makale Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak, makale yaz para kazan, evden para kazanmak

NE KADAR KAZANABİLİRİM?

Makale yazarlığı, kendi maaşınızı kendinizin belirleyebildiği bir iş. Çünkü istediğiniz zaman iş bulabilir ve istediğiniz kadar sipariş alabilirsiniz. Günde 5 makale de teslim edebilirsiniz, 50 makale de. Anlayacağınız üzere, maaşınız tamamen performansınızla orantılı.

Makale yazarlığında, ayrıca kendi ücretlendirmenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 100 kelimelik bir makaleyi 1 TL’ye de yazabilirsiniz, 2 TL’ye de. Fakat tabi farklı yazarların da işi almak için teklif verdiğini de unutmamak gerek. Birçok makale satış platformunda bir alt limit uygulaması uygulanmaktadır. Bu uygulamaya göre;

100 kelime: 1 TL,
200 kelime: 2 TL,
250 kelime: 2,5 TL,
300 kelime: 3 TL,

şeklinde alt limitler belirlenmiştir.

MAKALE YAZARAK PARA KAZANMAK ZOR MU? KİMLER YAPABİLİR?

Bir adet bilgisayara ve internet erişimine sahip olmak bu işi yapabilmeniz için yeterli. Öğrenciyseniz, ev hanımıysanız, ek iş arıyorsanız, hatta emekliyseniz bile makale yazarlığı yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan odaklanmak ve dilediğiniz konuda özgün içerikler üretmek. İster evinizden, ister Cafe’den, ister okuldan, ister işten; dilediğiniz her yerden makale yazarak para kazanmak hayal değil.

Makale Yazarak Para Kazanmak” için 3 yorum

 • Ağustos 4, 2017 tarihinde, saat 9:08 pm
  Permalink

  bu işleri nerden bulabiliriz

  Yanıtla
  • Ağustos 4, 2017 tarihinde, saat 10:19 pm
   Permalink

   r10, wmaraci gibi forumlardan makale satış kategorileri altında bulabilirsiniz.

   Yanıtla
 • Ekim 25, 2018 tarihinde, saat 1:15 pm
  Permalink

  Gerçekten süper bir yer herkese tavsiye ederim. Fırsatı kaçırmayın.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir