Örgü Örerek Nasıl Para Kazanılır?

Bu sorunun cevabını yanıtlamak için biraz geçmişe gitmeliyiz sanırım. Bir zamanlar günlük giyilen kıyafetlerin bir çoğu el ile örülürmüş. Ninelerimiz, teyzelerimiz, annelerimiz tarafından evde örülürmüş. Kadınlar, bazen de erkekler; balık ağları, battaniyeler, içlikler, çoraplar, bebek kıyafetleri, patikler, bereler ve hırkalar örerlermiş. Zamanla uğraşa uğraşa belli stillerdeki örgü becerilerini geliştirip bu becerilerini küçük ölçekli üretim sanayinde değerlendirmişler.

Örgü örerek nasıl para kazanılır?

Evde ek iş arayanlar, arayıp da bulamayanlar için oldukça basit bir işten bahsedeceğiz sizlere. Tabi ki evde örgü işinden… Bu ek iş sayesinden hedeflerinizin ilerisinde bir ek gelir elde edebilirsiniz.

Örgücüler el yapımı ürünleriyle gurur duyarlar ve ürünlerinin beğenilmesi için çaba gösterirler. Bazılarının hayal dünyasında halihazırdaki işlerini bırakarak hobilerini ek iş seviyesine taşıyarak para kazanmak vardır, hatta öyledir de.

Örgü örerek nasıl para kazanılır?

El işi örgülerin büyük bir sektör haline gelememesinin sebebi rekabettir

Günümüzde sanayi devrimiyle ortaya çıkan makineler ve üretim süreçleri her şeyin hızlı bir şekilde üretilmesini sağlıyor. Örneğin fason üretim sayesinde bir sürü kazak aynı anda üretiliyor.

El örgüsü pazarı gün geçtikçe küçülmektedir, ancak hala özel mağazaların arka taraflarında birkaç tane de olsa bulunmaktadır. Örgü örerek para kazanacağınızı düşünüyorsanız işte dikkat etmeniz gerekenler:

1) Zamanınızı ve hünerlerinizi harcamaya değer mi? Belki ekstradan para kazanmak için sevdiğiniz şeyi yapabilirsiniz. Yeni fikirleriniz için birkaç tane yün almaya yetecek kadar para kazanabilirsiniz. Bunu tatmin edici buluyorsanız kendi işinize de kurabilirsiniz. Amaçlarınızı belirlerken realist olmalısınız.

Özel ihtiyaçları olan kişi veya kişiler tanıyor olabilirsiniz. Şeker hastalığı veya diğer sağlık sorunları olan insanların bazıları size sipariş verebilir. Kaşmir hırkalar giymek isteyen ancak kendi bedenlerine uygun hırkalar bulamayan büyük beden kadınlar için üretim yapabilirsiniz.

3) Bireylerin dışında kimler size el örgüleriniz için ödeme yapar? Yerel kaynaklarınız neler? Üstün niteliklere sahip misiniz? Bulunduğunuz bölgede yüncüler, tedarikçiler ve üreticiler var mı? Bu insanların birçoğu belli örnekler için size ödeme yapabilir. Ödemeler işletmeden işletmeye farklılık gösterir. Kimisi yün için ödeme yapar, kimileri de belli bir proje veya ürün için ödeme yapar. Diğerleri de sizin fiyat belirlemenizi ister.

Bir diğer olası müşteri de özel dükkanlardır. Bu dükkan sahipleri sizden aldıkları ürünleri konsinye mağazalara satabilirler.

4) Yetenekli bir tasarımcı mısınız? Bir diğer seçenekte orijinal örme giysiler tasarlamaktır. Ayrıca hem kendi pazarladığınız hem de firmalara sattığınız ürünlerin modellerini satabilirsiniz veya bir kitap yazabilirsiniz. Sponsor olarak bir yayıncı veya yün firması bulmak oldukça zordur. Bu işle ilgili detayları öğrenmek istiyorsanız diğer tasarımcılarla temas kurabilirsiniz. Emin olun ki örgücüler dost canlısı insanlardır. İnterneti kullanarak temaslar kurun. Araştırma yapın ve bu iş gerçekten yapan insanlarla görüşün. İşinizle ilgili örnekler sunmak için hazırlıklı olun ve amaçlarınız doğrultusunda zaman ve çaba harcayın.

Örgü örerek nasıl para kazanılır?

Ek iş yaparak para kazanmak isteyenlere özel kazançlı ek iş imkanlarını ve ek gelir fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz. Örgü örerek nasıl para kazanılır? Sanırım bu sorumuza cevap bulduk 🙂

Gelelim hazırladığınız birbirinden güzel ürünleri satmaya. Öneri olarak kendinize ait ücretsiz blog oluşturabilirsiniz. Özellikle sosyal medya aracılığı ile bu işin alım-satımını yapan tanıdığım bir çok kişi var. Sizde evinizde ek iş yapmak istiyorsanız, sayfanın alt kısımdaki yorum bölümüne isim / soyisim / e-posta adresiniz ve hangi ek işe ihtiyacınız olduğunu yazarak firmalara sesinizi duyurabilirsiniz. (Yorumlarınıza telefon numarası eklemeyin) Bütün yorumlar kontrol edilerek onaylanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir