Oturduğumuz Yerden Para Kazanabileceğimiz 4 Yol

Günümüzde internet kullanımı oldukça yaygınlaşmakta ve artık neredeyse tüm ihtiyaçlarımız yine internet üzerinden karşılanabilmektedir. Bu da internetin artan önemini gözler önüne sermektedir. Bununla birlikte insanlar internetten para kazanılabileceğini de düşünmeye başlamıştır ve bunun için kendilerine bazı yöntemler aramaktadırlar. Biz de bunu size daha kolay aktarabilmek için oturduğumuz yerden para kazanmak konulu bu içeriği yazdık.

İnternetten para kazanmak istiyorsanız öncelikle sabırlı olmaya bilmeniz gerekmekte. Genellikle sermayeye gerek duymadan kazanmaya başlayabileceğiniz bir hizmet kanalı olan internet, para kazanmanız için size birçok yol sunuyor. Bunlardan ilkiyle başlayalım.

Web Sitesi Kurmak

Web Sitesi Kurmak

İnternet konusunda çok iyi bir bilgiye ya da tecrübeye sahip olmasanız bile çeşitli videolar izleyerek ya da yazılar okuyarak kendiniz için kolayca bir web sitesi kurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olacak şeyler domain ve hosting. Ortalama 40-50 tl gibi fiyatlara ikisine de sahip olarak istediğiniz içeriğe sahip bir web sitesi oluşturabilir ve içerikler üretmeye başlayabilirsiniz. Yeterli sayıda içeriğe ulaştıktan sonra Adsense’ye başvurarak ve aldığınız reklamları sitenize yerleştirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Domain & hosting almak ile uğraşmak istemiyorsanız; ya da bunun için yeterli sermayeye sahip değilseniz Google’in ücretsiz servisi Blogger ile tanışabilirsiniz. Böylece dilediğiniz web sitesini tamamen ücretsiz olarak kurabilir ve para kazanmaya açabilirsiniz.

Alan Adı Ticareti

Alan Adı Ticareti

İnternetin gelişimi internetin öneminin her geçen gün artmasını sağlıyor ve böylece alan adları her geçen gün daha fazla değerleniyor. Bu nedenle alan adı ticareti yapmak para kazanmak için karlı ve kolay bir yol olabilir. İlginizi çeken alan adlarını yaklaşık 7-8 dolar gibi fiyatlara alarak daha sonra alan adının kalitesine ya da uzunluğuna bağlı olarak belirttiğiniz bir fiyata satabilirsiniz.

Youtube Kanalı Kurmak

Youtube Kanalı KurmakSanırım hepimiz artık Youtube’ın hayatımızın içine tamamen yerleştiğinin farkındayızdır. Hatta neredeyse her 3 kişiden 1’inin kendi Youtube kanalı da olduğunu görüyoruzdur. Biz de kendi Youtube kanalımızı oluşturarak ve insanların ilgisini çekebilecek türden videolar yükleyerek videolarımızın izlenmesini sağlayabiliriz. Daha sonra Google’ın Adsense programına başvurarak videolarımızdan para kazanmaya başlayabiliriz.

Stok Fotoğraf Satmak

Stok Fotoğraf SatmakGezmek, görmek ve gördüğümüz yerleri fotoğraflamak hepimizin hayallerinden biridir. Çektiğimiz bu fotoğrafları ise internette satabileceğimizi belki duyanlar olmuştur. Shutterstock, Dreamstime, IStock, DepositPhotos, Fotolia gibi siteler kendi fotoğraflarımızı yüklememize ve bunlardan kar etmemize olanak sağlıyor. Bunun hakkında daha detaylı bilgiye daha önce paylaştığımız Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir