Yaz Ayları İçin İş Fikirleri

Dönem dönem çeşitli nedenler ile daha fazla paraya ihtiyaç duyarız ve bu nedenle daha fazla para kazanmamızı sağlayacak iş fikirleri üzerinde birçok araştırma yaparız. Özellikle yaz aylarında ek kazanç elde etmek ve gelirimize katkıda bulunmak için birçok fırsat doğar. Bu fırsatlar yaşadığımız şehre ve ya bulunduğumuz çevreye göre birçok iş fikirleri doğurur.

Gelin bu iş fikirlerini hep beraber inceleyelim.

Turist Rehberliği

Rehberlik Yaparak Para Kazanmak

Turistik bir bölgede yaşıyor ve bölgenize hakimseniz bu iş fikri tam size göre. Bölgenizde yer alan tur şirketleri ile anlaşarak, bölgenize gelen turistlere rehberlik yapabilir ve hiçbir sermayeye ihtiyaç duymadan para kazanabilirsiniz. Kazancınız ise rehberlik yaptığınız turistlerin şirketinize yaptığı olumlu geri dönüşler ile her geçen gün artış gösterir.

Turistik Yerlerde Yiyecek İçecek Satışı

Yeni İş Fikirleri, İş Fikirleri, iş fikirleri, ek gelir elde etmek

Yaz aylarında bolca yerli ve yabancı turist çeken bir bölgede yaşıyorsanız bu size ek gelir sağlamak için çok iyi bir fırsat. İnsanlar tatil için gittikleri yerlerde günlük yaşantılarına oranla daha çok para harcarlar, özellikle de yiyecek ve içecek konusunda. Örneğin sahilde sıcak güneşin altında kumlara uzanmış biri ayağına gelen buz gibi bir içeceği satın almak için fazla düşünmez. Ve ya mükemmel denizden ayrılmak istemeyen ancak bir o kadar da acıkmış bir insan sizin hazırladığınız ve ayağına kadar getirdiğiniz enfes soğuk sandviçleri satın almak için fazla düşünmez. Başta da belirttiğimiz gibi insanlar tatilde harcadıkları paranın hesabını fazla yapmazlar. Bu yüzden mısır, çekirdek, midye, ev yapımı limonata gibi birçok farklı yiyecek ve içeceği satabilir ve kazanç elde edebilirsiniz.

Havuz Temizliği

2018 iş fikirleri, yeni iş fikirleri, sermayesiz iş fikirleri

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte insanlar havuzlara büyük ilgi gösteriyor. Bu yoğun ilgi beraberinde bir iş imkanı doğuruyor. Artık birçok site, villa içerisinde havuz bulundurmakta ve bu sayede yeni bir iş imkanı doğuyor. Yaz sezonu ile başlayan bu iş imkanı aslında her insanın yapabileceği çok basit bir iş ancak çoğu insan bilmiyor ve gerçekten bu alanda iş açığı oldukça fazla. Eğer yaz aylarında bolca vaktiniz varsa çevrenizdeki havuz sahipleri ile görüşüp havuzlarının temizliğini üstlenebilir ve bu sayede ek kazanç elde edebilirsiniz.

Çocuk Bakmak

Çocuk Bakarak Para Kazanmak

Okulların kapanması ve yaz tatili dönemine girilmesi ile birlikte çalışan ve çocuğuna bakamayan aileler büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya kalıyor. İşte tam bu sıkıntı noktasında çocuk bakarak para kazanmak isteyenler için iş imkanı doğuyor. Mevcut konumunu kaybetmek istemeyen, geçimi için işi bırakması mümkün olmayan, iş yerinin sağladığı sosyal imkanları kaybetmek istemeyen veya daha birçok nedenden dolayı çalışmak zorunda olan insanlar yaz ayları için çocuklarını emanet edebileceği güvenli bakıcılara ihtiyaç duyuyor. Eğer çocuklarla ilgilenmeyi seviyorsanız ve çevrenizde bu şekilde bakıcıya muhtaç insanlar varsa onlarla konuşup birkaç aylığına çocuklarının bakımını üstlenebilirsiniz. Burada önemli olan nokta ise güven duygusu. İnsanlar çocuklarını size emanet etmeden önce size güvenmek isteyeceklerdir. Onlara güven duygusunu verebilirseniz iş sizin demektir.

Cankurtaranlık

Cankurtaranlık yaparak para kazanmak

Yaz aylarında insanlar bunaltıcı şehir hayatından uzaklaşarak daha sakin ve huzurlu tatil bölgelerine akın ederler ve kendilerini plajlara, havuzlara teslim ederler. Bu havuz ve plajlarda birçok güvenlik önlemi olmasına rağmen insanlar sık sık boğulma tehlikesi yaşarlar. İşte tam bu esnada bir cankurtarana ihtiyaç duyulur. Eğer iyi bir yüzücü ve cankurtaranlık eğitimi almış biriyseniz birçok plaj veya havuz işletmeleriyle anlaşıp cankurtaranlık hizmeti vererek para kazanmak tam size göre bir iş. Ancak bu iş ile birlikte birçok insanın sorumluluğunu da üstlendiğinizi unutmamanız gerekir.

İş Fikirleri ve Sermayesiz İş Fikirleri hakkında diğer konularımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir