Yeni iş fikirleri eski

Yeni iş fikirleri ve girişimcilik ile ilgili yazıların yer aldığı bu bölümde, iş kurmak isteyen yatırımcılar için paylaşımlar yapılmaktadır.

Yeni iş fikirleri deyince aklımıza her zaman yapmayı düşündüğümüz, fakat bir türlü zaman yada bütçe ayıramadığımız faaliyetler geliyor. Oysaki yurt dışında orta ölçekli bir şirketin, mazisinde en az 3 – 4 kez farklı iş  deneyimlerinde başarısızlık yaşadığını düşünürsek, bizimki sadece tembellik yada cesaretsizliktir. Tekrar tekrar denemekten çekinmeyin.

İyi bir araştırmacı olun ve soru sormaktan çekinmeyin.

Kurulan bir çok firmanın başarılı hikayesinde, öncesinde  kim bilir kaç kişi tarafından kaç kez denenmiştir. Oysa işi programlı yapmak, öncesinde araştırmak, insanların nerede hata yaptığını iyi bilmek ve aynı hatalara düşmemek gerekiyor. Biz önlemimizi alalım ki o kadar birikimimiz, zamanımız kısacası emeğimiz boşa gitmesin. Farklı iş fikirleri bulmak, insanlara alışılagelmişin dışında hizmetler sunmak, bizi rakiplerimizden bir adım daha ileriye götürecektir.

Artık iş kurmak konusunda hibe desteği, geri ödemesiz krediler, meslek edindirme kursları ve dahası var. Yeter ki yapmak istediğiniz işe odaklanın ve kendinize hedefler belirleyin.  Sonrasında o iş için bütün bilmeniz gerekenleri öğrenin. Çevrenizdeki insanlar, fikrinizi benimser ve takdir ederse o işe yatırım yapmak isteyebilir. Projesini kanıtlamış bir çok kişi rahatlıkla sponsor bulabiliyor.